Grįžti atgal

ES projektas „Surask antstolį“ (Find a Bailiff) pandemijos sąlygomis tampa dar reikšmingesnis

ES projektas „Surask antstolį“ (Find a Bailiff) pandemijos sąlygomis tampa dar reikšmingesnis

Visoms Europos Sąjungos valstybėms – vieninga platforma skelbti informacijai apie kiekvienoje šalyje veikiančias sprendimų vykdymo institucijas. Visiems ES piliečiams – galimybė lengvai rasti antstolį reikiamoje šalyje.

Tokie tikslai ES lėšomis finansuojamo projekto „Surask antstolį“ (Find a Bailiff (FAB)), kurio įgyvendinimas aptartas gruodžio 10 d. surengtoje nuotolinėje tarptautinėje konferencijoje. Projekte dalyvaujantys Lietuvos antstolių rūmai tikisi, kad jau netolimoje ateityje šiuo pažangiu antstolių paieškos įrankiu galės naudotis ir Lietuvos gyventojai.

Tarptautinės antstolių ir teismo pareigūnų sąjungos (UIHJ) Prezidento Mark Shmitz teigimu, ES valstybių bendradarbiavimas kuriant e. teisingumo ir e. sprendimų vykdymo sistemas yra labai svarbus. Elektroninės teisinės procedūros įgyja vis didesnį pranašumą prieš procedūras, kurios būtinas tiesioginis kontaktas. Tai šiuolaikinis būdas užtikrinti ir pagrindines skolininko teises, ir kreditoriaus interesą susigrąžinti skolą.

Kaip pabrėžė Europos antstolių ir teismo pareigūnų organizacijos UEHJ) atstovas Patrick Gielen, vienas esminių šio projekto reikalingumo įrodymų yra ES valstybių-narių teisinių sistemų skirtumai. Kartais kreditoriui būna sunku susiorientuoti, su kuo reikėtų bendrauti vienoje ar kitoje šalyje, jeigu reikia teisinės pagalbos. Tokios informacijos suradimas užtrunka gerokai ilgiau ir kainuoja gerokai brangiau palyginti su pasinaudojimu centralizuota sistema http://eubailiff.eu, kuri galėtų kiekvieną besikreipiantį nukreipti tinkamu adresu.

Konferencijoje akcentuota, kad COVID-19 viruso pandemija nesustabdė šio projekto kūrimo, o tik dar aiškiau atskleidė centralizuotos sistemos poreikį. Sistemą FAB taip pat planuojama integruoti su kitais elektroniniais teisiniais įrankiais, tokiais kaip as e-codex, e-justice, e-codex plus. Tikimasi, kad ES valstybių institucijos ir piliečiai galės pradėti naudotis naująja antstolių paieškos sistema jau 2022-2023 metais.

SEKITE MUS FACEBOOK!

Grįžti atgal