Grįžti atgal

Antstolei Inga Karalienei – apdovanojimas už nuopelnus žmogaus teisių srityje

Antstolei Inga Karalienei – apdovanojimas už nuopelnus žmogaus teisių srityje

Gruodžio 11 d. Teisingumo ministerijoje kartu su būriu kitų savo profesijai atsidavusių teisininkų iškilmingai apdovanota antstolė Inga Karalienė.

Apdovanojimas antstolei skirtas už svarų indėlį užtikrinant žmogaus teisę į realų ir profesionalų teismo sprendimo įvykdymą, taip pat už pagalbą užtikrinant sklandesnį sprendimų vykdymo procesą ir stabilesnį visų proceso dalyvių interesų balansą.

Viena iš globalių antstolės  I. Karalienės idėjų buvo baigta įgyvendinti būtent 2023 m. Pirmą kartą per 20 metų, kai Lietuvoje veikia privatūs antstoliai, bendradarbiaujant su teisės mokslininkais ir praktikais, išleistas Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso VI dalies komentaras, skirtas vykdymo procesui. Antstolė I. Karalienė – ne tik šio leidinio iniciatorė, viena iš bendraautorių, bet ir nuosekli organizatorė daugybės svarbių žingsnelių (susitikimai formuojant leidinio koncepciją, buriant autorių kolektyvą, pildant ir koreguojant pirminius rankraščius), kurių dėka idėja palaipsniui virto konkrečiu rezultatu.

Komentaras plačiai naudojamas teisėjų, advokatų, antstolių darbe. Tai kiekvieną dieną padeda užtikrinti sklandesnį sprendimų vykdymo procesą ir stabilesnį visų proceso dalyvių interesų balansą.

Pasak antstolės I. Karalienės, apdovanojimas džiugina, tačiau tikrasis šio darbo įvertinimas ir yra leidinio pasitelkimas teisininkų praktikoje.

Teisingumo ministrė E. Dobrowolska ir antstolė I. Karalienė

Pastangos sudaryti galimybes vykdymo proceso dalyviams jaustis oriai lydi visą  antstolės I. Karalienės profesinį kelią. Ar tai būtų plačiai žinomas viešas asmuo, ar priklausomybių nualintas vargeta, ar šeimos konflikte įstrigę ir vaiko nepasidalijantys sutuoktiniai. Ji visada stengiasi rasti tokius sprendimus, kad teismo žodis būtų įgyvendintas ginčo dalyviams palankiausiu būdu. Antstolės I. Karalienės idėja buvo ir psichologų dalyvavimas teisiniuose vaikų perdavimo procesuose. Nuo 2011 m. spalio tai yra įtvirtinta Civilinio proceso kodekse. Būtent šiuo metu įstatymų leidėjams siūloma dar viena antstolės I. Karalienės subrandinta mintis – įtvirtinti privalomąją mediaciją vykdomosiose bylose dėl bendravimo su vaiku tvarkos vykdymo bei priverstinio vaiko perdavimo.

Teisingumo ministerijos inicijuoti apdovanojimai „Už nuopelnus žmogaus teisių srityje – 2023” yra skirti Tarptautinės žmogaus teisių dienai ir Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 75-mečiui paminėti. 

Teisingumo ministerijos pranešime spaudai cituojama ministrė Ewelina Dobrowolska, kuri akcentavo, kad dar 2020 metais, inicijuojant šiuos apdovanojimus, siekta pabrėžti, kad žmogaus teisių klausimai yra sudėtinė kiekvienos Vyriausybės klausimų dalis, o Tarptautinė žmogaus teisių diena ir Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos patvirtinimo diena – tai puiki proga pagerbti šioje srityje nusipelniusius žmones. 

„Būtent prieš 75 metus, pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, matydami nepataisomą konfliktų daromą žalą, skirtingų pasaulio valstybių lyderiai įtvirtino pagrindinius žmogaus teisių ir laisvių apsaugos standartus bei humanizmo principus. Deja, šiandien, kai minime Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos priėmimo dieną, beveik du metus Europoje vėl vyksta karas. Šiandien kaip niekad svarbu pabrėžti kiekvieno iš Jūsų pasiekimus ginant ar puoselėjant žmogaus teises, nes visi apdovanotieji yra ne tik žmogaus teisių puoselėjimo ir pilietiškumo ambasadoriai, bet ir žmogaus teises gerbiančios, demokratinės valstybės kūrėjai”, – akcentavo ministrė. 

SEKITE MUS FACEBOOK!

Grįžti atgal