Grįžti atgal

Birželio 13-ąją minima Pasaulinė antstolių diena

Birželio 13-ąją minima Pasaulinė antstolių diena

Birželio 13-oji yra profesinė šventė Lietuvos ir dar 94 valstybių antstoliams, minintiems Pasaulinę antstolių dieną.

Birželio 13-oji yra profesinė šventė Lietuvos ir dar 94 valstybių antstoliams, minintiems Pasaulinę antstolių dieną.

„Antstolis – patikima trečioji šalis“. Tai yra šventės iniciatorės, Tarptautinės antstolių ir teismo pareigūnų sąjungos (UIHJ) pasiūlytas moto šių metų šventei, o kartu ir antstolio profesinės misijos esmė.

UIHJ siekia pabrėžti, kad šiandieninis antstolis yra ne tik teismo sprendimų vykdytojas, bet ir patikimas pagalbininkas, užtikrinantis proceso šalių interesus, veikiantis kaip mediatorius ir prisiimantis socialinę atsakomybę.

„Nors naujosios technologijos užims reikšmingą vietą ateities teisinėse sistemose, joks algoritmas ar dirbtinis intelektas negalės pakeisti esminio antstolio vaidmens. Antstolių socialinė misija – užtikrinti teisinės valstybės principą, palengvinti naudojimąsi teisine sistema, valdyti situacijas, profesionaliai ir empatiškai ginant visų proceso šalių teises“,– rašoma UIHJ išplatintame pranešime.

Pasaulinė antstolių diena minima jau 17-ąjį kartą. Ji kasmet švenčiama antrąjį birželio ketvirtadienį.

UIHJ yra 1952 m. įkurta nevyriausybinė organizacija šiuo metu vienijanti 104 profesines antstolių ir teismo pareigūnų organizacijas iš 95 šalių. Lietuvos antstolių institucija šios tarptautinės organizacijos nare tapo 2001 metais.

UIHJ siekia harmonizuoti sprendimų vykdymo procesus įvairiose šalyse ir padėti įgyvendinti teisingumą be sienų. Remdamasi tarptautinio teisinių sistemų monitoringo duomenimis, UIHJ konstatuoja, kad privačiais pagrindais veikiančios priverstinio sprendimų vykdymo sistemos yra puiki priemonė kovai su korupcija.

SEKITE MUS FACEBOOK!

Grįžti atgal