Ką galime padaryti, kad bendras antstolių ir policijos darbas būtų saugesnis? Apie tai kalbėtasi spalio 22 d. Lietuvos antstolių rūmų atstovų susitikime su Policijos departamento atstovais. Susitikimas inicijuotas po spalio 10 d. šaudynių Vilniaus centre, kuomet vykdant iškeldinimo procedūras, buvo nušautas advokatas ir sužeisti policijos pareigūnai.
Kaip pažymėjo policijos generalinis komisaras, labai svarbu policijai gauti informaciją, kad vykdant procedūras yra probleminis asmuo, kuris gali kelti grėsmę. Tuomet pareigūnai, kartu su antstoliu, galėtų iš anksto aptarti procedūros eigą, taktinius aspektus, pasiruošti netikėtumams, pasikeisti turima informacija.
Taip pat aptarta galimybė organizuoti bendrus mokymus, sukurti bendrą algoritmą ir principus, kaip turi būti vykdomas procesas.
Antstolių rūmų atstovai atkreipė dėmesį, kad grasinimų antstoliai susilaukia pakankamai dažnai. Kiekvienas antstolis per metus turi apie 15 atvejų, kuomet kyla konfliktinės situacijos ir reikalinga policijos pagalba. Ypatingos situacijos yra iškeldinimo procedūros. Spręsti problemas padėtų informacijos pasikeitimas iš tam tikrų duomenų bazių, kas leistų turėti būtiną informaciją apie asmenį, įvertinti galimas grėsmes, atlikti rizikos veiksnių vertinimą.
Sutarta tęsti bendradarbiavimą, sudėlioti teisinį reguliavimą, aprašyti procedūras. Sutarta rengti reguliarius susitikimus su apskričių policijos įstaigų atstovais ir kartu ieškoti geriausių sprendimų.