Konsultacijos

Priteistas darbo užmokestis ar kompensacija. Kada antstolis gali pradėti priverstinį išieškojimą
Daugeliui piniginių reikalavimų pripažinti nereikia ilgo bylinėjimosi teisme. Lietuvoje turime efektyvius ikiteisminius darbo ir vartotojų ginčų sprendimo mechanizmus, portale "delfi.lt" sako Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo narys, antstolis Jonas Petrikas.
Skaityti daugiau
Jei darbdavys neatsiskaito, svarbu laiku pareikalauti
Antstoliams pateikiamų prašymų išieškoti laiku nesumokėtą darbo užmokestį ir kitas su darbo santykiais susijusias išmokas kiekiai auga kaip ant mielių. Antstolių informacinės sistemos duomenimis, per septynis 2023 metų mėnesius pateikti 859 Valstybinės darbo inspekcijos darbo ginčų komisijų sprendimai. Tai yra 2,4 karto daugiau, negu per atitinkamą praėjusių metų laikotarpį.
Skaityti daugiau
Indeksuoti periodines išmokas – mokėtojo pareiga
Ką reikia daryti, jei buvęs vyras nesutinka indeksuoti alimentų? Yra du vaikai. Teismo priteista po 200 eurų kiekvienam. Alimentai priteisti 2018 m., bet dar nė karto neindeksavo. Pasiūlius pridėti vaikams bent po 20 eurų, jis atsisako. Nors teismo nutartyje parašyta, kad išmokos turi būti indeksuojamos.
Skaityti daugiau
Ar gali būti išieškomos skolos iš išeitinės išmokos?
Laba diena, turiu gauti išeitinę išmoką iš darbovietes. Norėjau pasiteirauti, ar gali antstoliai į ją pretenduoti? Jeigu gali, tai kaip turėtų pasielgti darbovietė, kokią dalį turėtų pervesti antstoliams?
Skaityti daugiau