Naudingos nuorodos

Institucijos

Prezidentūra, Seimas, Vyriausybė

Ministerijos

Departamentai

Kitos institucijos

Teisės aktų paieška

Lietuvos teisės aktų paieškos sistemos

Europos Sąjungos teisės aktų paieška

 Teisinė periodika

Virtuali teismo posėdžių salė

Kaip vyksta teismo posėdžiai, kas juose dalyvauja, kokias teises bei pareigas turi teismo proceso dalyviai – visa tai galima sužinoti apsilankius virtualioje teismo posėdžių salėje. Į ją patekti galima bet kuriame kompiuteryje, planšetėje ar mobiliajame telefone suvedus adresą: sale.teismai.lt  

Virtualioje salėje galima susipažinti su teismo posėdžių salės išdėstymu, teismo posėdyje dalyvaujančiais asmenimis – teisėju, advokatu, kaltinamuoju, liudytoju, nukentėjusiuoju, proceso stebėtoju ir kt. Čia imituojama ir visa teismo posėdžio eiga – salės lankytojai, pasirinkę vieną iš proceso dalyvių personažų, gali sužinoti, kas jų laukia posėdžio metu, kada reikės atsistoti, kur atsisėsti, kaip ir kada teks atsakyti į klausimus ar pateikti prašymus. Salėje galima ne tik stebėti imituojamą teismo posėdį, bet ir užduoti klausimų apie teismo posėdžio eigą, rasti atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus. 

Į virtualią teismo posėdžių salę galima patekti apsilankius Lietuvos teismų interneto svetainėje www.teismai.lt, atskirų teismų ir teisėsaugos institucijų interneto svetainėse arba tiesiog suvedus adresą sale.teismai.lt. Naudojant specialią įrangą salė pristatoma ir Nacionalinėje teismų administracijoje veikiančioje teismų ekspozicijoje (L. Sapiegos g. 15, Vilnius).