Grįžti atgal

Birželio 9-ąją minima Pasaulinė antstolių diena

Birželio 9-ąją minima Pasaulinė antstolių diena

Antstoliai ir teismo pareigūnai 96 pasaulio šalyse antrąjį birželio ketvirtadienį mini Pasaulinę antstolių dieną.

Antstolis – stabilumo veiksnys besikeičiančiame pasaulyje.

Tokį moto šių metų antstolių profesinei šventei parinko Tarptautinė antstolių ir teismo pareigūnų organizacija (UIHJ). 2022 m. birželio 9 d. Pasaulinė antstolių diena šios organizacijos iniciatyva minima jau 15 kartą.

Kaip skelbiama UIHJ informaciniame pranešime, dramatiškus pokyčius išgyvenančiame šiandieniniame pasaulyje antstolio vaidmuo tampa išskirtinai svarbus.

„Po daugiau nei dvejus metus trukusios ir pasaulinę tvarką suardžiusios beprecedentės pandemijos infliacija, tiesioginė šios pandemijos pasekmė, grįžta į valstybės, kurių ji nelietė daugiau kaip 20 metų. Pasaulis šiandien susiduria su ginkluota Rusijos Federacijos invazija į kaimyninę Ukrainą. Kiekvieną dieną nušviečiamas visų masinės informacijos priemonių, šis įsibrovimas sukelia nepriimtinas žmogiškas dramas, sugriovimus, grėsmes ir kelia globalius klausimus ir nuogąstavimus visur, kur atsiranda pasaulinio konflikto galimybė ir netgi galimybė, kad bus panaudotas ginklas, kurį mes dvejojame įvardinti. Tuo pat metu pasaulis, kurį pažįstame, kiekvieną dieną keičiasi mūsų akivaizdoje dėl galingo dematerializacijos poveikio, keldamas visiškai pagrįstus klausimus apie antstolių vietą skaitmeninėje erdvėje“, – pabrėžia UIHJ.

Pasak pranešimo, „šis globalus paradigmos pokytis, kurį mes išgyvename, turi mums priminti, kad nešališkas teisingumas yra vienintelis bastionas prieš piktnaudžiavimus, su kuriais gali susidurti žmonija“. Būtent antstolis, atsakingas už teismo sprendimų ir kitų vykdomųjų dokumentų vykdymą, yra esminė kiekvienos valstybės teismų sistemos grandis, 1997 m. konstatavo Europos Žmogaus Teisių Teismas (byla „Hornsby prieš Graikiją“, 18357/91).

Laikmečio sudėtingumas verčia keisti tradicijas, todėl ir tradicinių Lietuvos antstolių rūmų dovanėlių antstoliams šiais metais atsisakyta. 1600 eurų suma (tiek, kiek būtų kainavę proginiai saldainiai), Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo sprendimu paskirta kare žuvusio privataus Ukrainos antstolio Oleksandr Konovalov šeimai.

SEKITE MUS FACEBOOK!

Grįžti atgal