Naujienos

2016-12-20
Kauno apylinkės teisme aptartos teismo ir antstolių bendradarbiavimo aktualijos

 

Gruodžio 20 d. Kauno apylinkės teisme įvykusiame susitikime šio teismo ir Lietuvos antstolių rūmų atstovai aptarė platesnio informacinių sistemų naudojimo nulemtus  praktinės veiklos pokyčius ir spręstinas problemas.

 

Jau šiuo metu antstoliai turi galimybę teikti vykdomųjų bylų dokumentus teismui internetu, pasinaudodami Elektroninių paslaugų portalu (EPP). Dar sparčiau informacija judės įdiegus Teismų informacinės sistemos (LITEKO) ir Antstolių informacinės sistemos (AIS) integracines sąsajas. Teismai antstoliams praneš apie iškeltas fizinių asmenų bankroto bylas, o antstoliai informuos teismus apie vykdomųjų dokumentų įvykdymą ir perduos dokumentus, susijusius su proceso šalių skundais.

Plačiau »
2016-12-06
Visuomenė pripažįsta antstolių profesionalumą. Antstolis ir notaras – mažiausiai panašios teisinės profesijos

 

Antstolio profesija mažiausiai panaši į notaro, o labiausiai panaši – į mokesčių inspektoriaus.

 

Tokią nuomonę išsakė šių metų lapkritį surengtos visuomenės nuomonės apklausos dalyviai, vertindami antstolių darbo kokybę ir lygindami įvairias teisines profesijas pagal panašumą į antstolio profesiją.

 

Galimybę sugretinti dviejų tyrimų rezultatus suteikia gruodžio 3 d. paskelbtas Lietuvos notarų rūmų pranešimas, esą gyventojai tarp teisininkų labiausiai pasitiki notarais ir visiškai nepasitiki antstoliais. Kaip matyti iš Lietuvos antstolių rūmų užsakymu atliktos apklausos, būtent notaro profesiją gyventojai laiko labiausiai nutolusia nuo antstolio darbo.  

 

Notaro paslaugos pasirenkamos laisva valia, o antstolis dažnai pasibeldžia nekviestas ir priverčia asmenį vykdyti prievoles, kurių šis vengia. Todėl priešingų profesijų lyginimas pasitikėjimo skalėje yra būdas pelnyti garantuotus reitingo balus tai profesijai, kuri dažniausiai veikia geranoriško susitarimo sąlygomis.

 

Kaip jau esame pranešę, pagal tyrimą Lietuvoje antstoliais pasitiki 64 proc. gyventojų. Didžioji dalis respondentų antstolių darbo kokybę įvertino 7 arba 8 balais iš 10. Reprezentatyvią apklausą atliko rinkos tyrimų bendrovė “Prime consulting”.

 

Plačiau »

Antstoliai

Naujienų prenumerata

Registruotiems vartotojams